Vetélkedő

Az OEV-en elért sikerünk (2020)

Az Országos Elsősegélynyújtási Verseny 3 online fordulóját teljesítve, a 8. helyezést elérve jutott a verseny döntőjébe a "MÉG EGY ESÉLY!" lelkes csapata.
Az országos döntőt, amely már szituációs feladatokból áll, 2020. szeptember 19-én rendezik meg Budapesten.

• A csapat tagjai: Gábor Réka, Nagy Kitti, Pilisi Viktória 11.b osztályos tanulók.
  • Felkészítő tanáruk: Rózsa Klára

Szívből gratulálunk és sikeres felkészülést kívánunk a döntőre!

Országos Elsősegély-ismereti Versenyen (2019)

Büszkék vagyunk iskolánk csapatára, akik az Országos Elsősegély-ismereti Versenyen döntőjében IV. helyezést értek el.
A csapat tagjai voltak: Pál Blanka, Pap Viktória 11.a osztályos tanulók és Csaszny Eszter a SZTE Gyakorló Gimnázium tanulója.

Felkészítő tanáruk Rózsa Klára volt.

8. helyezés az országos történelem versenyen

A Nemzeti Emlékezet Bizottsága és a Történelemoktatók Szakmai Egyesülete által 2018 októberében meghirdetett, "Sorsfordítás" névre keresztelt történelmi tanulmányi versenyen iskolánk tanulói nagyon eredményesen szerepeltek. Az országos döntőben a csapatok a második forduló során elkészített projektmunkát is bemutatták. A szakmai zsűri külön kiemelte csapatunk mind tartalmában, mind előadásmódjában színvonalas produkcióját, amely nem csupán az egyetemi szemináriumokon állta volna meg a helyét, de még a kutatói ismereteket is gazdagította.

Iskolánk négyfős csapatát Rácz Viktória, Pál Blanka, Pap Viktória és Pap Kristóf 11.a osztályos tanulók alkották. Felkészítő tanáruk Molnár Haroldné volt.

Büszkék vagyunk tanulóink sikerére!

Ismét iskolánk csapata nyerte meg a Kőrösy történelmi csapatversenyét (2019)

A Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma által meghirdetett "A hazáért és a szabadságért" - II. Rákóczi Ferenc és a szabadságharc című történelmi csapatversenyén iskolánk tanulói nagyon eredményesen szerepeltek.
Az első forduló írásbeli feladatsorának megoldása után két csapatunk jutott be a döntőbe, ami 2019. március 26-án délután zajlott, összesen nyolc csapat részvételével.

Sorsfordítás 1945-62- Országos történelmi verseny

A magyarok történetének meghatározó időszakáról szóló országos történelmi versenyen szerepeltek sikeresen diákjaink és jutottak be a középdöntőbe.

A hagyományos paraszti társadalmat a kommunista diktatúra terrorral és tragikus következményekkel számolta fel Magyarországon 1945 és 1962 között. A Nemzeti Emlékezet Bizottsága az országgyűlés elnökének Dr. Kövér Lászlónak fővédnöksége alatt azzal a céllal szervezi meg a Sorsfordítás 1945-1962 című tanulmányi versenyt, hogy a magyar nép történetének ezt a meghatározó folyamatát jobban megismertesse a diákokkal.

Gratulálunk a szép sikerhez! (2018)

Iskolánk csapata a SZSZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma "Mérlegen az igazság - Deák Ferenc és a kiegyezés" címmel meghirdetett többfordulós versenyén ebben a tanévben is első helyezést ért el.

Divattervező pályázat általános iskolásoknak

Iskolanapunkon, az aulánkban nyílt meg azoknak a Csongrád megyei általános iskolásoknak a kiállítása, akik elküldték munkáikat idei rajzpályázatunkra. A pályázat témája a csillagok voltak - természettudományos, vagy a tudományos fantasztikum felől megközelítve készíthettek ruhaterveket a diákok.

Divattervező pályázat eredmények

Idei divattervező pályázatunk két témája - két anyag - a fa és a denim, azaz farmervászon volt.
A diákoknak ebből a két dologból kiindulva kellett 4 öltözéket tervezniük.
A pályamunkákból készült kiállítás 2017. december közepétől január közepéig látható iskolánk aulájában.
A pályamunkák értékelésekor a rajzi kivitelezést és a kreativitást vizsgálták az értékelő tanárok és diákok. Ezek alapján, a 3 helyezésen kívül, különdíjakat is odaítélt a bizottság.

Feliratkozás RSS - Vetélkedő csatornájára