Gyakornoki program pályakezdők támogatására - GINOP-5.2.4-16

Tájékoztató anyag a GINOP-5.2.4-16 - "Gyakornoki program pályakezdők támogatására" programban való részvétel feltételeiről.

Oklevélosztó ünnepség (2015)

2015.06.27-én rendeztük meg sikeres szakmai vizsgát tett tanulóink oklevélosztó ünnepségét. Hagyományosan a Szegedi Vedres István Szolgáltatási Szakképző Iskola dísztermében tartottuk a rendezvényt.
Iskolánkból 10 osztály közel 270 tanulója vehetett át oklevelet. A végzett diákok között voltak ápolók, gyerekápolók, szociális gondozók és ápolók, gyógyszertári asszisztensek, fogászati asszisztensek és divat- és stílustervezők is.
A műsort igazán meghitté tették fellépőink.

Szín Nap 2015

Ezen a héten megrendezésre került a Szín Nap iskolánkban, ahol kilenc osztály vett részt összesen. Az osztályok által kihúzott színek színeibe öltöztek a diákok. Előzetes megbeszélések alapján a diákok tanárokat is bevonhattak a Szín napba ám a száz százalékot az aznapi osztálylétszám és az osztályfőnök jelentette.
A tanulók kérésére "szín kvízzel" méretettek meg az osztályok, hiszen a kilenc résztvevő osztályból nyolc teljesítette a feladatot száz százalékosan.
Végül a 11.b osztály nyerte meg a szín napot, de a győzelem mindenkié, hiszen sokan beöltöztek és izgatottan készültek erre a napra, amely önmagában is egy jó hangulatot teremtett a szürke, esős napra.

Országos Egészségügyi és Szociális Tudományos Diákkonferencia 2015

2015. április 16-17-én immár 18. alkalommal rendezték meg az Országos Egészségügyi és Szociális Tudományos Diákkonferenciát, melynek a gyulai Göndöcs Benedek Középiskola Szakiskola és Kollégium adott helyet.
A konferencián hagyományosan több témakörből lehetett választani és írni tudományos tartalmú pályaművet. A szigorú feltételeknek megfelelő, szakmai zsűri által értékelt legjobb dolgozatok íróit szokták meghívni a kétnapos rendezvényre, ahol prezentációval szemléltetve adhatja elő a versenyző dolgozatát.

XV. Fotó- és képzőművészeti kiállítás

Idén, 2015. április 14-én délután 16 órától került megrendezésre a Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozata által megrendezésre kerülő XV. Fotó- és képzőművészeti kiállítás galéria megnyitója. A kiállítás megnyitó a Szegedi Kőrösy József Gazdasági Szakképző Iskola galériájában került megrendezésre.
Iskolánkból tizenegy diák mintegy tizennégy művel nevezett idén, fotó- és képzőművészeti kategóriában egyaránt.

Rendhagyó tanítási órák a Termoszban

A Termosz szaklaboratóriumban zajlott a tanítási napjuk a 10.a osztályosoknak, valamint a biológia és a fizika fakultációra járó tanulóknak 2015. március 4-én. A Radnóti Miklós Gimnázium korszerű természettudományos laboratóriumában három-három órás biológia és fizika gyakorlaton vettek részt a tanulók Pósfainé Szarvas Éva és Tóthné Bertalan Éva tanárnő irányításával.
A tanulók megcsodálták a szuper felszerelést, s nagyon jónak tartották, hogy saját maguk végezhettek kísérleteket. A véleményeikből válogattunk.

Kitűnő eredmény úszásban

Jenei Szabolcs 9.a osztályos tanuló a Győrben megrendezett Diákolimpia országos döntőjében 100m-es hátúszásban 01:05,06-os időeredménnyel 9. helyezést ért el 2015. március 7-én.

Húsvéti tojásgyűjtési verseny 2014

Tojásgyűjtési verseny volt az iskolában 2014.04.16-án, a tavaszi szünet előtti utolsó tanítási napon az 5. óra után nagyszünetben. A tanulók alig várták a kicsöngetést, egy-két osztály már az udvar ajtajánál várta, hogy kimehessen tojást gyűjteni. Mindenhol keresgették: a fák tövében, bokrok alján, kerítés tövében, fűben, fában, focipályán. Természetesen, amit megtaláltak, azt a végén megehették. A legtöbbet, 52 db tojást összegyűjtő osztály, a 11.c megnyerte a versenyt. A legértékesebb tojást a Kinder meglepetést egy 13.a osztályos tanuló találta meg Csizek Enikő.

Feliratkozás RSS - Híreink csatornájára