Finnországi szakmai program

Iskolánk a Leonardo da Vinci program 2010. évi pályázati felhívására pályázatot nyújtott be mobilitási projekt megvalósítására, melyet támogatásra elfogadtak.

A finnországi gyakorlatra 14. évfolyamos ruhaipari és textiltechnikus szakképzésben résztvevő tanulók jelentkezhettek.

A benyújtott pályázatok alapján: Hunyady Mariann, Kocsis Edit ruhaipari technikus és Ambrus Anna és Szőke Tamás textiltechnikus tanulók tölthettek 4 hét gyakorlatot Finnországban a Koulutuskeskus Tavastia (Tavastia Vocational College) képző iskolában.

Az idei tanévben is fogadtunk szakmai gyakorlatra finn diákokat: 5 finn szakképzős hallgató 2011 februárjában töltött 4 hetet az iskolánkban. Megismerkedtek különböző könnyűipari üzemekkel, szabtak-varrtak. Kulturális programokat is szerveztünk számukra, hogy megismerjék Szeged nevezetességeit.