Leonardo pályázat ruhaipari szakképzésben tanulók számára

Pályázati felhívás
a ruhaipari és a divat- és stílustervező szakképzésben tanulók részére

Iskolánk a Leonardo da Vinci program 2013. évi pályázati felhívására pályázatot nyújtott be mobilitási projekt megvalósítására, melyet támogatásra elfogadtak.

A pályázat lehetőséget nyújt 4 tanulónak arra, hogy 2014. január-február hónapban 4 hét gyakorlatot töltsön Finnországban a Koulutuskeskus Tavastia (Tavastia Vocational College) szakképző iskolában.

A finnországi gyakorlaton a 2013/2014-es tanévben 14. évfolyamos ruhaipari és divat- és stílustervező szakképzésben résztvevő tanulók jelentkezhetnek.

A benyújtandó pályázat részei

1. adatlap a jelentkező adataival,
  2. motivációs levél a kiutazás céljairól, a kiutazó szándékairól,
  3. angol nyelvű összefoglaló a terveiről, Finnországgal kapcsolatos ismereteiről,
  4. a pályázathoz mellékelni kell az osztályfőnök, gyakorlati oktató, nyelvtanár ajánlását, a szakmai tudásról, személyes adottságokról, nyelvtudásról, kommunikációs képességekről.

A jelentkezések elbírálásának szempontjai

1. angol nyelvtudás (beszédértés és beszédkészség),
  2. jó gyakorlati teljesítmény,
  3. jó kommunikációs készség,
  4. iskolai eredmények, magatartás
  5. rátermettség
  6. Finnországról szerzett ismeretek (kultúra, szokások, ételek)

A pályázatok beadási határideje:2013. október 4.
A pályázatot a titkárságra kell benyújtani.
Szóbeli meghallgatás: 2013. október 10. (csütörtök) 15.20 óra
Döntés a kiutazókról: 2013. október 11. (péntek)

Kiutazók felkészítése 2013. október hónapban kezdődik, melynek tartalma

1. nyelvi felkészítés (beszédkészség és szövegértés fejlesztése, szakmai szókincs gyarapítása)