A mi iskolánk, a mi óvodánk - Szakmai beszámoló

"A mi iskolánk, a mi óvodánk" pályázat megvalósítása a Szegedi Szolgáltatási Középiskola és Szakiskola Kossuth Zsuzsanna Egészségügyi és Könnyűipari Tagintézményében

Iskolánk 2007 nyarán költözött a felújított Kodály téri épületbe. A tantermek, a folyosók, a tanári szoba a legmagasabb elvárásnak is megfeleltek, a főépület kívül-belül szép és modern lett.

Az udvar viszont nagyon elhanyagolt és balesetveszélyes volt: az aszfalt felrepedezett, a burkolat helyenként hiányos volt, a tornaterem két külső oldalfala kopottan, graffitiktől elcsúfítva állt.

A mi iskolánk... pályázat keretében találtuk meg a lehetőséget arra, hogy az udvar rekonstrukciójához hozzákezdhessünk: olyan területet szerettünk volna kialakítani, amelyen szabadtéri rendezvényeinket (ballagás, tanévnyitó, tanévzáró) kulturált környezetben tarthatjuk meg.

Pályázatunk adatai számokban

Tervezett és megvalósított szakipari munkák

A Prioritás Kft végezte a 435 m2 udvarrész régi aszfaltrétegének eltávolítását s térkövekkel a díszburkolat kialakítását.

• udvari burkolat bontása, aszfalt és beton darálása: 3 496 531 Ft
  • 435 m2 térburkolat és 90 m útszegély készítése: 2 909 063 Ft

A műszaki átadás 2010. július 23-án volt. Ügyvezető igazgató: Vörös Imre.

Kovács Antal egyéni vállalkozó a tornaterem falait festette.

• tornaterem külső homlokzat festése: 498 564 Ft

A műszaki átadás augusztus 27-én volt.

Vállalkozói támogatások

Prioritás Kft. felajánlása: ingyen végezték a terület méréseit s a törmelék, föld, ill. burkolóanyagok szállítását. Értéke: 562 500 Ft.

Egyéb felajánlások

• Solymos László alpolgármester, a körzet önkormányzati képviselője 300 000 Ft-tal járult hozzá a pályázat sikeréhez.
  • Az SzSzKSz Kiss Ferenc Erdészeti Tagintézménye 72 ezer Ft értékű facsemetét ajánlott fel, melyeket az egyes osztályok tanulói ültettek el s gondoznak folyamatosan.

Vállalt és teljesített társadalmi munkák

Kovács Antal szülő felajánlása:

a graffitik eltüntetése díjmentesen 151 m2 210 munkaóra 112 770 Ft

szülői, tanulói és dolgozói felajánlás:

kerítésfestés 275 m2 268 munkaóra 143 916 Ft
udvartakarítás 3 000 m2 220 munkaóra 118 140 Ft

2010. augusztus 30-án végeztük el az udvar takarítását s a kerítés egy részének festését. Ezen a hétfőn 26 szülő, 55 diák és 40 pedagógus serénykedett reggel 8 óra és délután 17 óra között.

Felhasznált anyagok, eszközök mennyisége, értéke össz: 74 080 Ft
Homlokzati festék Düfa (15l ) 2 vödör 28 980 Ft
Trinát festék 31 680 Ft
Ecset 10 db 2 800 Ft
Csiszolóvászon 400 Ft
Hígító 1 200 Ft

A takarításhoz szükséges eszközöket, szerszámokat az SzSzKSz Kiss Ferenc Erdészeti Tagintézmény kölcsönözte számunkra.

Az iskolánk a pályázathoz 817 238 Ft saját bevétellel járult hozzá (tervezett: 795 000 Ft).

A pályázatban megfogalmazott terveket időben és hiánytalanul megvalósítottuk.

2010. szeptember 16-án tartottuk a pályázat Köszönőnapját, amelyen megjelent dr. Solymos László alpolgármester, az önkormányzati választási körzet képviselője, Kardos Kálmán, az NGSz igazgatója, dr. Antal Anikó, az Oktatási, Kulturális és Sportiroda képviselője, Deák Attila, a Szegedi Szolgáltatási Középiskola és Szakiskola főigazgatója, Rideg László, az SzSzKSz főigazgató-helyettese, Dobó László, az SzSzKSz Vedres István Építőipari Tagintézmény igazgatója, valamint a kivitelezők, szülők, dolgozók és diákok képviselői.

A szerény, de jó hangulatú ünnepségen az összefogással, együttműködéssel kapcsolatos irodalmi részletek hangzottak el, Szabóné Diós Edit mb. igazgató köszöntője után dr. Solymos László alpolgármester úr adta át a felújított udvart. A derűs rendezvény beszélgetéssel zárult.

Szeged, 2010.09.30.

Szabóné Diós Edit