Természettudományoké volt a főszerep a Kossuth Zsuzsában

A Szegedi Szolgáltatási Középiskola és Szakiskola Kossuth Zsuzsanna Egészségügyi és Könnyűipari Tagintézménye második éve rendezi meg "A mi világunk" című országos természettudományi vetélkedőjét. A verseny célja: a tanulók természettudományos érdeklődésének felkeltése, a problémamegoldó képességük fejlesztése, a környezettudatos és takarékos, gazdaságos szemlélet kialakítása. A versenyen 3 fős 9-10. évfolyamos szakközépiskolai és szakiskolai csapatok versenyezhettek. Három internetes fordulóban közel 30 csapat mérte össze tudását, kreativitását. Sokszínű, érdekes, kutatásra, kísérletezésre lehetőséget adó feladatok vártak a csapatokra havonta. A tíz legjobb csapat 2011. április 2-án, egy nagyon jó hangulatú, tartalmas szóbeli döntőben is megmérettetett. Tanulók érkeztek Szombathelyről, Ásotthalomról, Ceglédről, Szentesről, Budapestről és Szegedről. A döntő Dr. Szatmáry Károly egyetemi docens „Természeti katasztrófák” című előadásával kezdődött, amely színes ábrákkal, érdekes animációkkal, gazdag magyarázatokkal hívta fel a diákok figyelmét az elmúlt időszakok tragikus természeti és egyéb katasztrófáira. Az első feladat ezen előadás során szerzett ismeretek tesztelésére, egy 13+1-es TOTO volt.

A reggel 10-től délután 15-ig tartó vetélkedés során, voltak feladatok vízgazdálkodással, hulladékkezeléssel, globális felmelegedéssel kapcsoltban is, és nem maradtak el a játékos memória, titkosírás és keresztrejtvény feladatok sem. A csapatokat kísérők elismerésüket fejezték ki versenyt megszervező, természettudományos munkaközösségek tagjainak, és az iskolavezetésnek. Az idei döntőt a szombathelyi Hermann Ottó Szakképző Iskola nyerte, második lett a szegedi Kőrösy József Tagintézményének, harmadik pedig az ásotthalmi Bedő Albert Középiskolának a csapata. Gratulálunk!

Bővebb információ: itt található.