Színházi nyílt nap

Október 11-én részt vettünk a Szegedi Nemzeti Színház nyílt napján a 9.a és 9.b osztályokkal. A választható programok közül - a divat- és stílustervező szakirányú oktatásban résztvevő diákokra gondolva - a jelmezbemutatóra és - próbára jelentkeztünk, ahol nem csak látványos öltözékekkel találkoztunk, de alapanyagokról, elkészítési technikákról és a színpadi viselés nehézségeiről is hallhattunk. Utána mindannyian kulisszajáráson vettünk részt Hevesi Zoltán színházi önkéntes vezetésével, aki a színház történetével, biztonság-technikájával és a színfalak mögött zajló munkával is megismertetett minket. Olyan helyekre is bemehettünk, ahová máskor nem: így a forgószínpad alá, az ügyelő állásába és a Szentivánéji álom díszletei közé. A színpadtechnikai területekről mozgóképkultúra és médiaismeret órán is esik szó, így abban is óriási segítséget jelentett a színházi látogatás, hogy ezekkel a diákok már testközelbe kerültek.

Váradi Gábor