Szakmasztár fesztivál (2018)

Iskolánk hat szakképzésben tanuló diákjának volt lehetősége ellátogatni Budapestre a Hungexpo Budapesti Vásárközpontba, ahol megnézhették a Szakmasztár verseny döntőjét és az Euroskills szakmai verseny döntőseinek bemutató standjait.

A Szakma Sztár Fesztivál keretein belül zajlanak a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) országos döntői. A versenyzők nyílt standokon végezték a gyakorlati vizsgafeladatokat, amit testközelből követhettek diákjaink. Emellett lehetőség volt, hogy a 43 bemutatott szakmába bele is próbáljanak a foglalkoztató szigeteken. Így készíthettek faládikát, részt vehettek szögbeütő versenyen és kipróbálhatták a porcelánfestést is.

Egervölgyi Lilla