Budapest: Kiállításjárás

Iskolánk 12. és 13. évfolyamos divat- és stílustervező szakos diákjai aktívan töltötték az október 10-ét. Az iskolai mindennapoktól kicsit megszabadulva húszan utaztunk Budapestre, hogy csemegézzünk a főváros kulturális programjaiból.

Látogatást tettünk a Nemzeti Múzeumban, ahol az őskortól a népvándorlás koráig tanulmányozhattuk hazánk viselet- és tárgykultúráját.
Majd a Design Hét egyik programjára vitt az utunk, ahol kortárs textilművészek alkotásaival ismerkedhettünk. Az tárlaton Surján Kornélia tanárnő szőnyegeit is megcsodálhatták a tanulók.
Végül a Műcsarnok két kiállítása következett: a cipőkiállításon hordható és hordhatatlan lábbeliket, cipő témájú installáció-kat nézegettünk, majd egy utolsó erőbedobással Sebastiao Salgado Genesis című fotókiállítását tekinthettük meg.
Fárasztó és élménydús nap volt.

Egervölgyi Lilla