Pályázati felhívás divat- és stílustervező nappali szakképzésben tanulók részére

Iskolánk az ERASMUS+ program 2016. évi felhívására pályázatot nyújtott be mobilitási projekt megvalósítására, melyet támogatásra elfogadtak.
A pályázat lehetőséget nyújt 6 tanulónak arra, hogy 2018. január-ferbruár hónapokban 4 hét gyakorlatot töltsön Finnországban a Koulutuskuntayhtymä Tavastia (Tavastia Education Consortium) szakképző iskolában.

A finnországi gyakorlatra a 2017/2018-as tanévben 13. évfolyamos nappali divat- és stílustervező szakképzésben résztvevő tanulók jelentkezhetnek.

A pályázat részei:

1. adatlap a jelentkező adataival,
  2. motivációs levél a kiutazás céljairól, a kiutazó szándékairól,
  3. angol vagy német nyelvű összefoglaló a terveiről, Finnországgal kapcsolatos ismereteiről,
  4. a pályázathoz mellékelni kell az osztályfőnök, gyakorlati oktató véleményét, a szakmai tudásról, személyes adottságokról, kommunikációs képességekről.

A jelentkezések elbírálásának szempontjai:

1. angol vagy német nyelvtudás (beszédértés és beszédkészség),
  2. jó gyakorlati teljesítmény,
  3. jó kommunikációs készség,
  4. Finnországról szerzett ismeretek (kultúra, szokások, ételek)

A pályázatok beadási határideje: 2017. október 12. 9.00
Szóbeli meghallgatás: 2017.október. 17. (kedd)
Döntés a kiutazókról: 2017. október. 18. (szerda)
Kiutazók felkészítése 2017. október hónapban kezdődik, melynek tartalma:

1. nyelvi felkészítés (beszédkészség és szövegértés fejlesztése, szakmai szókincs gyarapítása)
  2. kulturális felkészítés (finn nyelven néhány szó elsajátítása, Finnország földrajzával, történelmével, étkezési szokásaival, vallásával és hagyományaival, viselkedési és kommunikációs normákkal ismerkedés)
  3. lélektani felkészítés (egyedüllét, honvágy stb. kezelése)