Erasmus+ pályázati kiírás Németországba - Mainhardtba

Lehetőség van 2018. február 18 - 2018. március 19-ig Németország egyik legszebb részén egy szociális gondozó intézményben gyakorlatot szerezni.

A négy hét alatt a tanulók az intézményben szakmai gyakorlatot teljesítenek. A gyakorlat folyamán megismerkednek a tanulók az intézménnyel, annak felépítését, napirendjével és szolgálati rendjével és az ápoló személyzettel. A betegellátással, gondozással részt vesznek a különböző osztályokon az ápolási feladatokban.

A szabadidejükben megismerhetnek a német kultúrával.

Ez idő alatt a szállás a gyakorlóhelytől pár méterre (az otthonnal szemben) található. Minden részlegen van magyarul is beszélő gondozónő. Étkezés helyben, reggeli-vacsora önellátó (hűtő felpakolva különböző ételekkel, ill.desszerttel is pl.: Nutella), ebéd: meleg ebéd az intézményben.

• Ruha mosásra, vasalásra van lehetőség helyben ingyen.
  • Wifi ingyenesen elérhető.
  • Web oldal: http://lindenhof-gmbh.de
  • Utazás: autóbusszal, átszállással (Szeged-Budapest, Budapest-Mainhardt.) Háztól-házig.
  • Kiutazó személy: 3 tanuló + 1 kísérő tanár (egy hétig marad kint a tanulókkal)
  • Pályázat beadása: Fényképes önéletrajz és motivációs levél magyarul és németül (henrietta01@gmail.hu email címre vagy személyesen: Kovácsné Pozsár Henrietta tanárnőnél)
  • Határidő: 2017. október 12., csütörtök