Erasmus híradó Franciaországból (2017)

Négy tanulónk, Juhász Orsolya, Király Renáta, Kókai Kata és Zámbó Dóra 2017. április 22. óta Franciaországban, Bretagneban tölti négy hetes szakmai gyakorlatát az Erasmus+ pályázatnak köszönhetően. Douarnenezben, egy tengerpari házban laknak, hárman ott is dolgoznak, egy tanuló a partneriskola kisvárosába, Poullan sur Merbe utazik minden nap gyakorlatra. Hétvégén érkeztünk ezért rögtön kirándulással kezdtük. Hatalmas élmény volt a tenger, ezért Finister (vagyis a Föld vége) tengerpartjait barangoltuk be. Lenéztünk a meredek sziklákról, gyűjtöttünk kagylókat a homokos partokon, bemerészkedtünk olyan barlangokba, amelyekben dagálykor a tenger hömpölyög, láttunk második világháborús bunkereket, partraszállási emlékműveket, 6000 éves megaliterdőt és a világörökség részéhez tartozó Locronan XII. századi városát is.

A szakmai beszámolókat 2017. május 20-a után lehet olvasni a honlapunkon!