"Szeged, ahogyan mi látjuk" - 3 hónap 3 percben (2016)

A Nemzeti Tehetségprogram keretein belül megvalósuló műhelymunka lassan a vége felé közeledik. A hosszú előkészítő munka után - fotókon, rajzokon és linómetszéssel készült grafikákon örökítettük meg Szeged város legjellemzőbb arcait - elkészültek a város inspirálta mintatervek is. A minták kézi, sablonos eljárással és digitális nyomdai technikával kerültek fel a pólókra, amelyeket május 19-én a Dugonics téren, a Szeged Napja programsorozaton belül lehetőségünk volt színpadon bemutatni. A galériában megtekinthetőek a pólókról készült fotók, valamint a 3 hónapos munka összefoglalója 3 perces kisfilmünkben.

A divatbemutató fáradalmait a diákok egy két napos budapesti szakmai kiránduláson pihenhették ki. Itt meglátogatták a Goldberger Textilipari Múzeumot, a The Four nevezetű divattervező formáció műhelyében gyarapíthatták szakmai ismereteiket, majd az Iparművészeti Múzeum Színekre hangolva című ideiglenes kiállítását és a Nagytétényi Kastélymúzeumot tekintették meg.

A program lezárása képen nemsokára egy zárókiállítással jelentkezünk.

Elkészült pólók

Rólunk írták