Grafikai alkotóműhely létrehozása divat és stílustervező tanulók számára - "Szeged, ahogyan mi látjuk" (2016)

Sikeres Pályázat!

Örömmel számolhatunk be arról, hogy iskolánk az Emberi Erőforrások Minisztériuma által kiírt, és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által lebonyolított, "Szakképzésben részt vevő tehetséges fiatalok tehetséggondozásának és az ezt segítő alkotópedagógiai műhelyek működésének támogatása" címmel kiírt pályázatán 1.540.000 Ft vissza nem térítendő támogatást nyert el.

Ebből az összegből 13 diákunk egy 60 órás műhelyfoglalkozás sorozaton és budapesti szakmai kiránduláson fog részt venni. A foglalkozásokon szegedi ihletésű témákat fognak a diákok változatos módokon feldolgozni. Először a fotózással, különböző egyedi grafikai eljárásokkal, majd a linómetszéssel ismerkednek meg Egervölgyi Lilla tanárnő és Sinkó János festőművész, egyetemi tanár segítségével. Surján Kornélia tanárnő, textiltervező iparművész vezetésével az elkészült munkákat textilmintákká fogják varázsolni és különböző ruhadarabokra nyomott mintaként elhelyezni. Terveink szerint az elkészült képeket már április elején megtekinthetitek egy kiállítás keretében. A ruhák a tavaszi Ifjúsági Házban megrendezendő divatbemutatón kerülnek színpadra.

Jó munkát minden résztvevőnek!