Kossuth Zsuzsanna emlékév

A Magyar Ápolási Egyesület pályázatán elért eredményünk

A Kossuth Zsuzsanna Emlékév kapcsán a Magyar Ápolási Egyesület pályázatot hirdetett tudományos szakmai dolgozat elkészítésére. A háromtagú szakmai bizottság Barta Bence 14/3 gyakorló ápoló és Lengyel Márk 9.a osztályos tanulóink munkáját sikeresnek ítélte és 2017. május 11-én sajtótájékoztató keretében elismerő oklevéllel jutalmazta.

Ápolók Világnapja (2017)

Iskolánk immár hagyományosan rendezvény keretében ünnepelte az ÁPOLÓK VILÁGNAPJÁT. 2017. május 11-én délután gyűltek össze iskolánk tanárai, diákjai és kedves vendégeink egy közös szakmai délutánra. Barát Judit az egészségügyi munkaközösség vezetője köszöntötte a megjelenteket és rövid szakmai hitvallás keretében beszélt arról mit jelent ma ápolónak lenni és mit jelenthetett ugyanez Florence Nightingale idejében.

Rajzpályázat "Kossuth Zsuzsanna - mi az üzeneted számunkra?" (2017)

2017 Kossuth Zsuzsanna éve. Ennek tiszteletére hirdeti meg az SZSZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája képzőművészeti pályázatát általános és középiskolások számára.

Az SZTE ETSZK által szervezett versenyen elért sikereink (2017)

Iskolánk szakképzős tanulói részt vettek 2017. február 28-án a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kara által szervezett játékos vetélkedőn, melyet a Kossuth Zsuzsanna Emlékév jegyében szerveztek.

A feladatok Kossuth Zsuzsanna munkásságához és életéhez kapcsolódtak, valamint szakmai jellegű kérdéseket tartalmaztak. A verseny egészségneveléssel és anatómiával kapcsolatos teszt kitöltésével indult, de ügyességi feladatok is színesítették a feladványok sorát. Többek között csukott szemmel kellett felismerni a betegellátással kapcsolatos eszközöket.

Pályázati felhívás (2017)

Iskolánk a Kossuth Zsuzsanna emlékév részeként pályázatot hirdet Kossuth Zsuzsanna életútjának kutatására.

Feliratkozás RSS - Kossuth Zsuzsanna emlékév csatornájára